GeekBench

Виникла потреба оцінити наявний парк «заліза». Як виявилося в результаті, знання лише показників комп'ютера (процесор, пам'ять тощо) недостатньо для розуміння його продуктивності. Чув і бачив краєм ока різні тести, які у цифрах показують певне значення продуктивності, порівнюючи яке з іншими цифрами вимальовується оцінна картина.

Як завжди за пошуком відповідей на свої питання по Linux відразу поліз на losst.ru, де із запропонованих варіантів зупинився на GeekBench.

GeekBench – це один із найпопулярніших тестів продуктивності у світі комп'ютерів. Він був портований не тільки на Linux і MacOS, але ще й на Android з iOS, так що є можливість порівняти продуктивність різних платформ. До складу програми входить безліч тестів. Треба розуміти, деякі з них задіяють апаратні блоки процесора, на кшталт того ж AES-шифрування. У зв'язку з цим доречно порівнювати результати процесорів одному поколінні.

Що примітно, хоч програма не має графічної оболонки для Linux, результати, як і на інших платформах, відображаються на сайті. Там же можна порівняти результати вашої системи з безліччю інших, у тому числі на основі мобільних процесорів ARM. Є можливість порівняти системи безпосередньо, додавши в список порівняння.

Чудово. Ідемо на сайт, завантажуємо, використовуємо, аналізуємо. До речі, щоб бачити всі свої тести на сайті необхідно мати обліковий запис (зареєструватися).

Можна скачати архів за посиланням на комп'ютер, але мені виявилося зручніше використовувати термінал, тому що не всі машини під рукою, але є доступ до них SSH.

Відразу переходжу до папки завантажень

cd ~/Завантаження/soft/

скачую туди архів

sudo wget https://cdn.geekbench.com/Geekbench-5.4.4-Linux.tar.gz

потім розпаковую

sudo tar -xvf Geekbench-5.4.3-Linux.tar.gz

заходжу в папку програми з розпакованого щойно архіву

cd Geekbench-5.4.3-Linux/

та запускаю програму командою

./geekbench_x86_64

Після тестів Single-Core та Multi-Core з'являться два посилання — одне для перегляду результатів на сайті, друге для додавання результатів до свого облікового запису.

За першим посиланням бачимо результати тесту з великою кількістю показників. Підсумкові значення тестів видно на початку. Наприклад, для мого домашнього ноутбука це 623 (Single-Core Score) та 1302 (Multi-Core Score). Самі собою ці значення не дуже інформативні, але їх можна порівняти зі значеннями тестів інших «залізяк», адже на сайті GeekBench доступні результати тисяч тестів.

Я ці значення використовую для порівняння свого парку комп'ютерів. Протестував усі ноутбуки, додавав результати тестів у свій обліковий запис. І що цікаво: навіть для двох однакових машин із однаковими ОС результати тестів можуть відрізнятися. З чим пов'язано – не знаю, підкажіть у коментарях. Може, порушено чистоту тесту (тест при запущених додатках)?

Погодьтеся, дуже наочно виглядають показники продуктивності різних машин.Поділитися:

Чи сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації та почніть стежити за цим блогом.

0 comments:

Дописати коментар