Tmux на Windows

Нещодавно познайомився з термінальним мультиплексором Tmux. Відразу кілька слів:

Tmux — це термінальний мультиплексор або іншими словами, ви можете в одному терміналі запустити кілька термінальних сесій та перемикатися між ними або навіть розмістити їх в одному вікні, а також відключитися від сесії залишивши її працювати в фоні, а потім повернутися і подивитися результат, це може бути дуже зручно при роботі з SSH. Якщо ви раніше користувалися утилітою screen, то tmux — це її аналог, який має набагато більше функцій.

На роботі я відкривав багато окремих терміналів для моніторингу та керування комп'ютерами. Потім набридло і вирішив вивчити багатовіконні термінали. Так я прийшов Tmux. Дуже зручна річ, скажу я вам.

На основному моєму робочому ноутбуці встановлена Windows 10, і для використання Tmux я заходив SSH на другий свій ноут з Linux і звідти використовував Tmux. Виникло питання: як користуватися всіма цими принадами безпосередньо з основного ноутбука, минаючи підключення до другої машини? Відповідь знайшлася досить швидко: Cygwin64 Terminal.

Cygwin – це дистрибутив популярних GNU та інших інструментів з відкритим вихідним кодом, які працюють у Microsoft Windows. Ядро — це бібліотека Cygwin, яка надає системні виклики POSIX та середовище, на яке очікують ці програми.

Дистрибутив Cygwin містить тисячі пакетів зі світу з відкритим вихідним кодом, включаючи більшість інструментів GNU, безліч інструментів BSD, X-сервер та повний набір X-додатків. Якщо ви розробник, ви знайдете інструменти, заголовки та бібліотеки, які дозволяють писати консоль Windows або програми з графічним інтерфейсом користувача, які використовують важливі частини POSIX API. Cygwin дозволяє легко переносити багато програм Unix без необхідності внесення значних змін до вихідного коду. Це включає налаштування та збирання більшої частини доступного програмного забезпечення GNU або BSD, включаючи пакети, включені в дистрибутив Cygwin. Їх можна використовувати з однієї з наданих оболонок Unix, наприклад bash, tcsh або zsh.

Якщо коротко, то Cygwin64 Terminal — це можливість використовувати програми Linux на Windows. Тепер справа за малим. Завантажити інсталятор із сайту, запустити установку, в процесі якої встановити Tmux, налаштувати аліаси для Cygwin64 Terminal та вуаля – використовуємо Tmux на Windows.

Подробиці установки не описую, тому що в інтернеті докладно написано та показано, представлю лише деякі скріншоти.

За промовчанням файли конфігурації (.bash_aliases, .bash_history, .bash_profile, .bashrc, .inputrc, .minttyrc, .profile) знаходяться на шляху

c:\cygwin64\home\%username%\

Синтаксис файлу для alias'ів (.bash_aliases):

alias alias_name-01='command-01' #comment-01
alias alias_name-02='command-02' #comment-02
alias alias_name-03='command-03' #comment-03Поділитися:

Чи сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації та почніть стежити за цим блогом.

4 коментарі: