Endomondo чи Strava?

Endomondo чи Strava? Я, напевно, не перший велосипедист, який ставить таке запитання. У цій замітці я викладу свої думки щодо цього.

Колись у далекому 2013 році Маріо познайомив мене з програмою RunKeeper, але я перебрав кілька варіантів аналогічних програм і став користувачем Endomondo. Маріо, до речі, теж:)). Але нещодавно мене почала цікавити незрозуміла мені популярність програми Strava. Почав шукати допомоги в тернеті. Спочатку заглянув у Google Play, там програми завантажено по 10 млн. разів. На форумах та будь-яких сайтах також не знайшов якоїсь більшості голосів на користь тієї чи іншої програми. Вирішив перевірити досвідченим шляхом: встановив на смартфон Страву поряд з Ендомондо та зайнявся порівнянням. Декілька днів я запускав дві проги на телефоні, щоб зафіксувати можливі відмінності у показниках. Власне, скріншоти нижчі, відмінності є, але вони незначні.

Було ухвалено рішення користуватися Стравою якийсь час, щоб краще її зрозуміти. Може, сподобається?

Перше, що мені не сподобалося, це відсутність такої дрібниці, як відстрочка старту. Не збагну, чому розробники не впровадили таку просту функцію. Ні, можна, звичайно, включати "старт", коли вже сидиш на велі, але мені, наприклад, взимку зручніше, коли я можу спочатку запустити програму, покласти телефон у кишеню куртки, потім одягти лижні рукавички, потім сісти на вів і поїхати. Повторюся: відстрочка старту це дрібниця, але в Ендомондо вона все ж таки є.

Були також якийсь перший час проблеми з роботою програми у фоні, але це проблеми, так би мовити, місцевого характеру, які вирішилися налаштуваннями смартфона.

Що мене здивувало у Страві, так це кількість користувачів навіть із моїх знайомих чи знайомих моїх знайомих. Страва, на відміну Ендомондо, нагадує соціальну мережу. Хоча в Ендомондо також є можливість спілкування та публікації постів.

Дуже сподобалося у Страві те, що є така мотиваційна функція, як ділянки. Це ділянки карти, точніше маршрутів, які відзначили у програмі користувачі, і на яких йде порівняння даних всіх користувачів, які проїхали такою ділянкою та чиї налаштування конфіденційності програми дозволяють бути доступними їхнім трекам для інших користувачів Страва. Тобто, якщо ви проїхали такою ділянкою, то ви бачите, хто ще нею проїхав і з якими результатами. Встановлюються рекорди, як ваші, так і в порівнянні з іншими користувачами. Дуже мотивує така функція поліпшення своїх показників. Лідерам таких ділянок надаються звання «Цар гори». Десь читав, що якийсь користувач так захопився підкоренням вершин, що потрапив у ДТП і подав за це до суду на Страву.

Ця забава (дільниці) якийсь час мені дуже подобалася. Справа в тому, що мої щоденні маршрути однакові і на кожній ділянці я з нетерпінням встановлював власні рекорди та покращував власні показники. На одній із ділянок я навіть став четвертою в абсолюті! Але вище за свою голову не стрибнеш і показники не вдасться покращувати нескінченно довго, тому ця розвага мене більше не надихає на нові подвиги.

Одним з головних мінусів Страви для мене стало моторошне споживання заряду батареї смартфона. Якщо до встановлення Страви мій телефон працював на одній зарядці дві-три доби, то з моменту користування Стравою я став щоночі ставити телефон на зарядку.

Також у додатку Страва на смартфоні я не знайшов статистику поїздок по днях/тижням/місяцях, таку, як в Ендомондо:

До речі, поділитися своїми поїздками з усім світом у вас не вийде: з незрозумілої причини максимум, кому ви можете показати свою поїздку, це користувачі Strava. В Endomondo ви можете показати поїздку абсолютно всім користувачам інтернету. Рівні доступу настроюються.

А ще в Endomondo можна поєднувати поїздки в одну. Наприклад, є записи поїздок умовно «туди» і «назад». Так от можна їх об'єднати в одну «туди-назад». Щоправда, зробити це можна лише на сайті:

Почали мене частіше відвідувати думки про повернення на перевірений роками Ендомондо. А днями я вивчив питання синхронізації тренувань між різними трекерами, адже прикро втратитиме накатані кілометри у Страві після повернення до Ендомондо. І ось що я знайшов. Виявляється все просто! Заходимо на сайт https://tapiriik.com/ та синхронізуємо Ендомондо та Страву одним натисканням кнопки.

Таким чином, у Страві виявилися тренування з Ендомондо, а в Ендомондо додалися тренування, зняті у Страві. А загалом — в обох трекерах опинилися всі мої подорожі за весь час користування трекерами. Що мені це дає? А ось що — я можу користуватися улюбленим додатком Endomondo, на обробку результатів доступна в обох сервісах, тобто зайшовши на сайт Страви, мені також будуть доступні перегляди ділянок, можливих рекордів, та й усієї статистики. І на сайті Endomondo вся статистика також буде доступна мені.

У безкоштовній версії сервісу Tapiriik для синхронізації необхідно зайти на сайт і натиснути кнопку синхронізації, ну а в платній версії (на момент створення цього запису підписка на рік складає смішні два долари) все відбувається автоматично без вашої участі.

Резюмуючи, наводжу таблицю, де наочно показані причини мого вибору Endomondo.

Показник Endomondo Strava
Пожиратель батареї Ні Так
Автопауза Так Ні*
Відстрочка старту Так Ні
Аудіотренер Так Ні
Ділянки маршрутів із загальними даними Ні Так
Загальнодоступні таблиці учасників Ні Так
Кількість завантажень з Google Play 10 млн 10 млн
Кількість користувачів (за моїми особистими спостереженнями) Менше Більше
Вибір спорядження (кілька велосипедів, кілька пар взуття для бігу тощо) Ні Так

* — Автопауза в Strava, звичайно, є, але за моїми спостереженнями якість її роботи бажає кращого. З Endomondo я впевнений на 98%, що вона спрацює, коли я зупинюся.Якщо брати до уваги лише ті функції, які впливають на процес запису треку, тобто розглядати не весь сервіс, а лише додаток на смартфоні, то я роблю свій вибір за Endomondo.

Так я повернувся до Endomondo та, схоже, Strava мене не переманила. Принаймні як програма для запису тренувань.Поділитися:

Чи сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації та почніть стежити за цим блогом.

2 коментарі: