Темна тема у Windows 10 та Linux Mint

Дуже звик до темної теми інтерфейсу Linux Mint. Вирішив налаштувати темну тему на роботі на Windows 10. Але виявилося не все так просто, як у Мінті.

Windows 10 у порівнянні з Linux Mint відпочиває осторонь щодо налаштувань інтерфейсу (та й не тільки в цьому). У вінді є можливість використання темної теми, але виглядає вона як «темна наполовину», тобто ніби все темне, а ось вікно провідника б'є в око своїм білим світлом. І ніяк це налаштування теми не змінити.

Програми мають свій стандартний колір, темрява теми зачіпає лише заголовки вікон.

Єдиний вихід затемнити все – це використання висококонтрастних тем. Тільки в цьому випадку фон вмісту вікон програм стане темним.

Загалом, так мені вінда сподобалася, є, щоправда, недолік — темним стає навіть те, що не хотілося б затемнювати, наприклад, робоча область офісних програм. Добре, що я ними практично не користуюся.

І форматування кольором стає недоступним:

Загалом, користуюся поки висококонтрастною темною темою в Windows 10. Все ж таки Linux Mint, зокрема, та й Ubuntu в цілому, в плані налаштувань колірної теми набагато гнучкіша система. Це стосується не лише налаштувань теми.

Якщо комусь цікаво застосувати висококонтрастну тему, є два готові рішення в статті Dark і Grey – чорна та сіра теми для Windows 10. Я скачав і застосував «Grey.theme», трохи налаштувавши під себе.

Ну і для повної наочності кілька скрин темної теми в моїй Linux Mint:

P.S. На жаль і ах, як то кажуть. Після кількох днів користування темною контрастною темою в Windows 10 довелося перейти на темну тему, тому що в контрастному режимі, як писалося вище, відсутня можливість персонального налаштування кольорів оформлення лише стандартний невеликий набір. Через це у додатках труднощі з читабельністю текстів (наприклад, білий шрифт на світло-сірому фоні в програмі обліку товарів, білий шрифт на білому тлі тощо).

Дуже шкода доведеться ловити білі відблиски від фону вікон додатків. Може, колись вдасться на роботі встановити на всі машини Linux Mint, а поки мучимося віндою.Поділитися:

Чи сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації та почніть стежити за цим блогом.

0 comments:

Дописати коментар