Шатуни-ланцюг-касета. Нарешті замінив!Нарешті зробив те, чого не вдавалося зробити останні два сезони. Так, я таки повністю замінив систему «шатуни-ланцюг-касета» на своїй Меріді! Для мене ця подія, і мені захотілося поділитися цим з велобратими, тому викладаю невелику розповідь у цій статті.

Після придбання красуні Меріди у далекому 2002 році я протягом перших 5-6 років стежив за станом системи, регулярно замінював ланцюг та касети. Але останні кілька років цю справу закинув, плюс до того два роки тому з'явився шоссер, і на Меріді я почав їздити набагато рідше — тільки в негоду і взимку. Ось якраз позаминулої зими запущена система і дала про себе знати. Я чув, що розтягнутий ланцюг може проскакувати по з'їдених зірках, і я це пізнав у повній мірі, коли ярав по засніжених дорогах.

Витратитись на заміну деталей не виходило, бо не було на це зайвих грошей. Тут мені допоміг мій велодруг +Graceland Grotesque. Заїхав я до нього, висипав він гору задніх б/в зірок і зайнялися ми ліпниною з поганого більш-менш стерпного. Зібрали касету, дав він мені кілька б/в ланцюгів, з яких я експериментальним методом вибрав найкращу, і якось доїздив я ту позаминулу зиму з розрахунком на те, що по весні заміню систему.

Але настала весна, пересів я на шоссер. Мериду брав час від часу — дощова погода, покотушки з донькою на морі тощо у спокійному темпі тротуарної їзди. Навантаження були не ті, що взимку снігом, система працювала практично без збоїв. Вирішив, що заміною займуся ближче до наступної зими. Але не сталося. Торік у жовтні потрапив на Фокусі (шоссер) у ДТП (напишу пізніше). Півтора місяці пролежав, вийшов на роботу, але на великий довго ще не сідав, бо боліло вдарене коліно. Загалом на зиму я став пішоходом, як би мені цього не хотілося. На жаль...

Весною почав потроху крутити педалі Меріди, трохи пізніше відновив післяаварійний Фокус і пересів на нього. І знову Меріда час від часу, але вже їзда стала доставляти все менше комфорту, тому що система-то тю-тю. Розумів, що цього року заміни деталей мені вже точно не уникнути, але раніше осені не планував цим займатися, бо в теплу пору року Фокус все ж таки у фаворі.

І осінь прийшла, і я повісив Фокус на цвях і пересів на втомлену Меріду. І ось, що я вам хочу сказати за їзду на вбитій системі: сказати, що це не їзда, це не сказати нічого.

За будь-якого поєднання передніх і задніх зірок — проскок. І при цьому необов'язково сильно тиснути на педалі, досить просто тиснути. Плавно рушаєш, плавно їдеш, а тільки критична ситуація (коли необхідно трохи сильніше натиснути) — проскок. Причому, якщо на середній передній зірочці просто проскок, то на передній великій — це проскок із падінням на середню. Це взагалі жерсть!

Як я чекав на день заміни деталей! І дочекався!

Shimano FC-M131 Tourney

Shimano CS-HG-418-an

Shimano CS-HG-418-an, Sram PC-830-7-8

Sram PC-830-7-8

Merida

Який це кайф — їздити на справному транспорті!

Вже минуло три дні після ремонту, а все одно залишилося почуття очікування на черговий проскок. Сподіваюся, за кілька днів пройде.

Стежте за ланцюгом, змінюйте його під час, не допускайте такого зносу деталей, як це зробив я, і тоді ваш вів доставлятиме вам тільки радість.

P.S. Дякую Сергію Проніну за наданий інструмент.

До речі, ланцюг після недовгої поїздки на заводське консервоване мастило обробив таким же чином.Поділитися:

Чи сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації та почніть стежити за цим блогом.

0 comments:

Дописати коментар