Додавання ярлика Chrome

Колись давно програми на плавний екран Chrome додавалися, якщо запустити відповідну програму в панелі програм:

З того часу я нічого не додавав і користувався наявним набором програм на сторінці chrome://apps/. Оскільки я користуюся веб-версіями деяких месенджерів, мене постійно втомлювала необхідність закріплювати такі вкладки в хромі, тому що через це браузер не можна було закривати. І ось зовсім недавно я виявив у хромі можливість зберігати ярлики додатків, причому не лише "гугловських", а взагалі будь-яких. Думаю, цей функціонал був реалізований давно, я просто на нього не звертав уваги.

Тут під «додатком» мається на увазі можливість відкривати сайт не у вікні браузера хром, а як би в окремому спрощеному вікні, що певною мірою відв'язує веб сторінку від браузера. Тобто якщо закрити браузер хром, то відкриті вищеописаним способом програми продовжать свою роботу. Звичайно, до повної зупинки програми Chrome.

Чим це зручно? Як уже сказано вище, програми працюють окремо від основного вікна браузера, також створюються ярлики для запуску таких програм. Ці ярлики можна помістити у зручне місце та запускати збережені сайти в окремих вікнах. Де ці ярлики розташовуються:

  • на сторінці chrome://apps/;
  • на робочому столі:
  • у меню програм ОС.

Далі я покажу на скріншотах та у невеликому відео як це працює. Як видно на скріншотах нижче, я додав собі WhatsApp, Trello, Keep, Calendar, Photos, Messages, Youtube та закріпив їх на панелі Plank.

Отже, давайте додамо ярлик для сайту di.fm.

Відкриваємо браузер Chrome, переходимо за посиланням https://www.di.fm/. Далі йдемо в налаштування (три крапки праворуч вгорі) — Додаткові інструменти — Створити ярлик.

Далі для того, щоб посилання відкривалося в окремому вікні та після закриття вікна браузера не закривалося разом з ним, натискаємо «Відкрити в окремому вікні».

Після таких простих маніпуляцій сайт відкриється в окремому спрощеному вікні, з'явиться ярлик на робочому столі, меню додатків вашої ОС і на сторінці додатків chrome://apps/.

Тепер для запуску, наприклад, WhatsApp, мені не потрібно відкривати браузер — достатньо натиснути на піктограму месенджера на панелі Plank. Зручно, чи не так?

Можете також переглянути відео, де показані всі вищеописані дії:

P.S. Справді, цей функціонал описано у довідці.Поділитися:

Чи сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації та почніть стежити за цим блогом.

0 comments:

Дописати коментар