Виділяємо добре, а не погане

Дуже мені сподобався підхід однієї матері до роботи над виправленнями помилок своєї дочки. Може, комусь сподобається. Далі наводжу текст автора Тетяни Іванко з посиланням на оригінал статті.

Моя дочка практично не ходила до шкіл раннього розвитку. Я займалася з нею сама. Коли ми тренували руку перед школою, то наш зошит виглядав як на картинці.

Бачите різницю? Я не наголошувала на їй червоною пастою помилки. Я виділяла зеленою пастою ті літери та гачки, які виходили в неї добре. Вона це дуже любила і завжди після кожного рядка просила: «Мам, яка вийшла краще за всіх?» І так тішилася, коли я обводила найкращу букву зі словами: «Ідеально!»

У чому різниця між підходами? Зрозуміли вже?

У першому випадку концентруємось на помилках. Що відклалося у вашій фотопам'яті? Правильно, ті букви, які написані кострубато, те, що неправильно. Чи ви побачили за цими червоними підкресленнями ідеально написані літери? Ні! Хочемо ми чи ні, але підсвідомо запам'ятовуємо те, що виділено.

У другому випадку ми концентруємось на тому, що зроблено правильно! Ми отримуємо зовсім інші емоції, інше сприйняття. Хочемо ми чи ні, але підсвідомо прагнемо повторити те, що було ідеальним! Це зовсім інша внутрішня мотивація – не прагнення уникнути помилки, а прагнення зробити добре!

Ми змалку звикаємо концентруватися на недоліках, на тому, що неправильно, на тому, що нам здається поганим. Нас привчали до цього в школі за допомогою червоної пасти, нас привчали до цього будинку, коли частіше робили зауваження за те, що зроблено неправильно, ніж хвалили за те, що ми зробили добре.

З 20 написаних до ряду гачків підкреслено було лише одне. Тобто. 19 були написані добре, а 1 – неідеально. Чому ж ми сконцентровані на цьому одному?
На чому фокус, то й зростає. На що спрямована увага, те й збільшується.

Впроваджуючи принцип «зеленої пасти» з донькою, я побачила, що навіть якщо я не вказую їй на помилки, вони поступово йдуть самі собою, тому що вона прагне зробити чудово сама, за своєю доброю волею!

Тетяна Іванко, оригінал тут https://real-parents.com/kak-oshibki-v-tetradi-vliyayut-na-kolichestvo-razvodov.htmlПоділитися:

Чи сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації та почніть стежити за цим блогом.

0 comments:

Дописати коментар