Лабковський: ці 10 помилок зламають життя твоєї доньки

Іноді мати мимоволі травмує свою доньку, не розуміючи, що шкодить їй. Ці установки живуть у нас поколіннями і це потрібно змінювати.

Найсерйозніша помилка, яку роблять багато мам і бабусь, виховуючи доньку і, відповідно, онучку — це програмують її на якийсь обов'язковий набір навичок і якостей, які має мати. Ти повинна бути милою, Ти повинна бути поступливою, Ти повинна подобатися, Ти повинна навчитися готувати, Ти повинна. У самому вмінні готувати немає нічого поганого, але у дівчинки формується ущербне мислення: ти матимеш цінність, тільки якщо будеш відповідати набору критеріїв.

Тут набагато ефективніше і без травм для психіки спрацює власний приклад: давай разом зваримо смачний суп. Давай разом заберемося вдома. Давай разом виберемо тобі зачіску. Бачачи, як мама щось робить і отримує від цього насолоду, донька захоче навчитися цьому.

І навпаки, якщо мама ненавидить якусь справу, то хоч би скільки вона повторювала, що цьому треба вчитися, у дівчинки буде підсвідоме відторгнення до процесу. А насправді всьому, чого потрібно, дівчинка все одно навчиться рано чи пізно. Коли їй самій це буде потрібно.

Друга помилка, яка часто зустрічається у вихованні дочок - це важке, засуджувальне ставлення до чоловіків та інтиму, яке їй транслюється матір'ю. «Їм усім одного треба», «Дивись, поматросить і кине», «Головне — у подолі не принеси», «Ти має бути недоступною». В результаті дівчинка росте з відчуттям, що чоловіки – це агресори та ґвалтівники, що секс – це щось брудне та погане, чого варто уникати.

При цьому її тіло з віком почне посилати їй сигнали, почнуть вирувати гормони, і це внутрішнє протиріччя між забороною, що походить від матері, і бажанням, що йде зсередини, теж дуже травматично.

Третя помилка, яка дивовижно контрастує з другою — ближче до 20 років дівчинці повідомляють, що її формула щастя складається з «вийти заміж і народити». Причому в ідеалі до 25 років, інакше буде пізно. Вдумайтеся: спочатку в дитинстві їй говорили, чому вона повинна навчитися (список), щоб вийти заміж і стати мамою, потім кілька років їй транслювали думку про те, що мужики козли, а секс бруд, і ось знову: вийди заміж і роди. .

Це парадоксально, але часто саме такі суперечливі настанови матері озвучують дочкам. Результатом стає страх перед стосунками як такими. І серйозно зростає ризик втрати себе, втрати зв'язку зі своїми бажаннями та усвідомлення, чого насправді хоче дівчина.

Четверта помилка — це гіперопіка. Зараз це велике лихо, матері все частіше прив'язують дочок до себе та оточують такою кількістю заборон, що страшно стає. Гуляти не ходи, з цими не дружи, дзвони мені кожні півгодини, де ти перебуваєш, чому запізнилася на 3 хвилини.

Дівчаткам не дають жодної свободи, не дають права приймати рішення, тому що ці рішення можуть виявитися помилковими. Але це нормально! У 14-16 років у нормального підлітка йде процес сепарації, він хоче все вирішувати сам, і (за винятком питань життя та здоров'я) йому потрібно давати таку можливість.

Тому що якщо дівчинка виросте під маминим підбором, вона утвердиться в думці, що вона є істотою другого сорту, нездатною до автономного існування, і за неї всі і завжди вирішуватимуть інші люди.

П'ята помилка — формування негативного образу батька. Неважливо, чи є батько в сім'ї або мати ростить дитину без її участі, неприпустимо перетворювати батька на демона. Не можна говорити дитині, що її недоліки — це погана спадковість батьківської лінії.

Не можна очорняти батька, хоч би яким він був. Якщо він і справді був «козел», то матері варто визнати і свою частку відповідальності за те, що вона обрала саме цю людину в батьки своїй дитині. Це була помилка, тож батьки розлучилися, але не можна переважувати на дівчинку відповідальність за того, хто взяв участь у зачатті. Вона тут точно не винна.

Шоста помилка — тілесні покарання. Звичайно, бити не можна жодних дітей, ніколи, але варто визнати, що дівчаток це сильніше травмує. Психологічно дівчинка швидше скочується з нормальної самооцінки на позицію приниженого та підлеглого. А якщо фізичне покарання походить від батька — це майже напевно призведе до того, що у партнери дівчинка обиратиме агресорів.

Сьома помилка — недохвалення. Донька повинна рости, постійно чуючи, що вона найкрасивіша, найулюбленіша, найздібніша, най-сама.

Це сформує здорову, нормальну самооцінку. Це допоможе дівчинці вирости із почуттям задоволеності собою, прийняття себе, любові до себе. Це запорука її щасливого майбутнього.

Восьма помилка — з'ясування стосунків при дочці. Ніколи батьки не повинні влаштовувати сварки під час дітей, це просто неприпустимо. Особливо якщо йдеться про особисті якості матері та батька, взаємні звинувачення. Дитина не повинна цього бачити.

А якщо вже так трапилося, обидва батьки повинні вибачитись і пояснити, що не впоралися з почуттями, посварилися і вже помирилися, і головне — дитина тут ні до чого.

Дев'ята помилка — неправильне проживання пубертата дівчинки. Тут дві крайності: дозволити все, аби не втратити контакт, і заборонити все, щоб «не проґавити». Як то кажуть, обидва гірші.

Єдиний спосіб подолати цей важкий для всіх період без жертв – твердість та доброзичливість. Твердість - у відстоюванні меж дозволеного, доброзичливість - у спілкуванні. Для дівчаток у віці особливо важливо, щоб із ними багато розмовляли, розпитували, відповідали ідіотські питання, ділилися своїми спогадами. І реагувати треба спокійніше, ніколи не використовувати ці розмови проти дитини. Якщо цього не зробити зараз — близькості вже не буде ніколи, а дочка, що виросла, скаже: «Я ніколи не довіряла матері».

Зрештою, остання помилка — неправильна установка на життя. Дівчаткам в жодному разі не можна говорити, що її життя має включати деякі пункти. Заміж, народити, схуднути, не погладшати і так далі.

Дівчинку треба налаштовувати на самореалізацію, на вміння слухати себе, на можливість займатися тим, що їй подобається, що в неї виходить, на задоволення самої себе, незалежність від чужих оцінок та громадської думки. Тоді виросте щаслива, красива, впевнена у собі, готова до повноцінних партнерських стосунків жінка.

Джерело: https://lifedeeper.ru/post/1573-labkovskij-jeti-10-oshibok-slomajut-zhizn-tvoej-docheri/Поділитися:

Чи сподобалася ця публікація? Не пропустіть наступні публікації та почніть стежити за цим блогом.

0 comments:

Дописати коментар